Rutilio Grandė, SJ, sausio 22 d. San Salvadore bus skelbiamas palaimintuoju

San Salvadoras (KNA). 1977 metais Salvadore nužudytas jėzuitas ir išlaisvinimo teologas Rutilio Grandė sausio 22 dieną bus skelbiamas palaimintuoju, teigiama Salvadoro Vyskupų konferencijos pranešime. 

Vyskupų konferencija praneša šį popiežiaus sprendimą priėmusi „su dideliu džiaugsmu“. San Salvadore vyksiančiai ceremonijai vadovaus kardinolas Gregorio Rosa Chavezas.

Dar praėjusiais metais, šių trijų vyrų mirtį pripažinęs kankinyste, popiežius Pranciškus atvėrė kelią Rutilio Grandės bei Manuelio Solorzano ir Nelsono Lemuso – drauge su juo nužudytų palydovų – paskelbimui palaimintaisiais. 1977 m. kovo 12 d. Grandė nušautas iš pasalų, kai vyko automobiliu į vakarines Mišias. Stambiųjų žemės savininkų organizacija pripažino įvykdžiusi šį išpuolį.

Grandė gimė 1928 m., į kunigus įšventintas 1959 m., dirbo Agilareso parapijoje, kur praleido vaikystę ir jaunystę. Ten prisidėjo kuriant „bazines bendruomenes“ (Comunidad Eclesial de Base) – krikščionių pasauliečių bendruomenes Lotynų Amerikoje, siekė pagerinti ūkininkų gyvenimo sąlygas. Jis sulaukė ne vieno grasinimo nužudyti.

Grandė buvo 1980 metais nužudytojo arkivyskupo Oscaro Romero ir dabartinio popiežiaus Pranciškaus bičiulis. Po vieno iš savo bendražygių mirties Romero ryžtingai stojo į vargšų ir prispaustųjų pusę, nors anksčiau buvo pasisakęs prieš bet kokį Bažnyčios „politikavimą“. 2018 m. popiežius jį paskelbė šventuoju.

Drauge su R. Grande, M. Solorzanu ir N. Lemusu sausio mėnesį palaimintuoju bus paskelbtas ir italų kunigas misionierius 27-metis Cosma Spessotto, nužudytas 1980 m. vienoje iš Salvadoro bažnyčių. Tuo metu Centrinėje Amerikoje jis taip pat buvo vienas iš Bažnyčios atstovų, viešai pasisakiusių prieš valdantį karinį režimą.

 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×