• Asmeninio archyvo nuotr.

MAGIS misija: pagal Dievo širdį

2023 m. birželio 25 d. į tradicinę MAGIS misiją Nairobyje (Kenija) mėnesiui leidosi Kauno jėzuitų gimnazijos (KJG) grupelė, lydima t. Eugenijaus Markovo, SJ – penki moksleiviai ir dvi mokytojos. MAGIS misija – tai tęstinis projektas, kuriuo siekiama ugdyti mokinių sąmoningumą pažeidžiamiausiems žmonėms ir prisidėti prie misijos Kenijoje. T. Eugenijus Markovas dalijasi savo patirtimi su žurnalo „Jėzuitai“ (2023 Nr. 3) skaitytojais.

Kai prieš dešimt metų gyvenau ir mokiausi Kenijoje, nemaniau, kad kada nors tai taps vieta, į kurią grįšiu su MAGIS misija. Šiais metais Kenijoje ji jau buvo trečioji. Pandemijos metai sutrukdė mums tęsti numatytas veiklas, karas Ukrainoje taip pat prisidėjo, kad liktų kuo mažiau minčių apie tolimąją Afriką ir ten gyvenančius žmones. Dėkui Dievui, vis dėlto misijų ir tarnystės troškimas nugalėjo mūsų baimes, jaudulį, nepasitikėjimą, ir 2023 metų MAGIS misija įvyko. Ją pavadinome „Pagal Dievo širdį“ – savo širdį ir Dievo meilę norėjosi nešti į atokius pasaulio kampelius, konkrečiai – į masajų kraštą, kurį jau pažįstame, žinome vietos žmonių poreikius. Tad penki Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniai ir dvi mokytojos, taip pat ir aš, kaip kapelionas, visam mėnesiui išvykome į Keniją savanoriauti ligoninėje, mokyti mokykloje ir padėti vietos parapijai.

Prieš išvykdami teiravomės, kuo konkrečiai galėtume prisidėti, kaip pagelbėti parapijai, kurioje darbuosimės. Gavome atsakymą, kad reikalinga pagalba įsigyjant tris vandens rezervuarus, kiekvienas turėtų būti apie 10 tonų talpos. Vanduo masajų krašte labai vertingas, tuo įsitikinome, kai patiems teko jį taupyti. Per lietaus sezoną vandens rezervuaruose surenkama tiek vandens, kad jį galima naudoti apie tris mėnesius. Džiaugiamės, kad prie šios pagalbos finansiškai prisidėjo KJG bendruomenė bei jesuitenweltweit (Jėzaus Draugijos misijų padalinys Vokietijoje).

Autorius:

T. Eugenijus Markovas, SJ, į Jėzaus Draugiją įstojo 2004 m. Kunigu įšventintas 2015 m. Kaune. Baigė filosofijos studijas Miunchene, teologijos studijas – Nairobyje ir Bostone. Nuo 2015 m. dirba Kauno jėzuitų gimnazijos kapelionu, taip pat yra Kauno šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčios vicerektorius ir Kauno namų vyresnysis.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×