1 / 3

Jaunimo stovykla Šveicarijoje „Eco summer camp“: nuo besaikio vartojimo – atsakingumo link

Pernai Šveicarijoje pirmą kartą surengta tarptautinė ekologinė vasaros stovykla „Eco Summer Camp“ sulaukė didelio pasisekimo ir šiemet įvyks antrą kartą – 2022 m. rugpjūčio 25–rugsėjo 1 dienomis. Teigiami šio renginio dalyvių atsiliepimai paskatino rengėjus ir šiemet suteikti erdvę jaunimui diskutuoti ekologiniais klausimais ir savo rankomis išmėginti tvarius maisto gamybos būdus ir daržininkystę. 70 dalyvių turės galimybę susitikti su įvairių sričių ekspertais ir pasikalbėti, kaip įmanoma pakeisti rytojaus pasaulį.

Ruošiantis 2022-ųjų vasaros stovyklai „Eco Summer Camp“ – pats darbų įkarštis: dauguma pakviestų ekspertų jau sutiko dalyvauti, dalyviai gali registruotis, kuriami darbo metodai. Vaizdingoje Šveicarijos vietoje esantys Lasalio namai, įkurti Šveicarijos jėzuitų ir pavadinti jėzuito Hugo Lassalle'io vardu, lauks dalyvių susitikimams, pašnekesiams ir kitai veiklai – viskas suksis apie ekologiją, galimybes išsaugoti aplinką ir patiems asmeniškai prisidėti prie pokyčių.

Vasaros renginio tikslas lieka toks, kaip pernai – įkvėpti jaunų žmonių širdis rinktis tvarų gyvenimo būdą, sustiprinti juos jų veikloje ir suteikti erdvę įgyvendinti naujas idėjas. Neformalioje aplinkoje – valgant, ilsintis ar vaikščiojant Lasalio namų parke – jaunimas galės pakalbinti mokslininkus, dirbančius ekologijos srityje, politikus ir verslininkus.

Viena naujovė – bus galimybė pasikeisti nuomonėmis su skirtingų kartų atstovais. Be 18–35 metų jaunimo (apie 60 asmenų) bus apie 10 vyresnių dalyvių. Šiuo žingsniu sąmoningai siekiame dialogo tarp skirtingų kartų, kad vieni iš kitų galėtų mokytis ir kiekvienas praplėstų savo asmeninį žvilgsnį į visumą.

Esminis renginio elementas – visuminė pedagogika, jungianti galvą, širdį ir rankas. Šių metų pagrindinis akcentas – „rankos“, taigi bendra patirtis, pavyzdžiui, bendra maisto gamyba. Per šią patyriminę veiklą dalyviai įgis konkrečios patirties, kaip kai kuriuos pokyčius įgyvendinti savo kasdienybėje ir uždegti aplinkinius domėtis tvarumo temomis.

Daugiau informacijos apie vasaros stovyklą „Eco summer camp“ rasite čia

 

Valerio Ciriello, SJ, ir Jakob Ellensohn

 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×