• „Eco Summer Camp“ įspūdžiai / Jėzuitų archyvo nuotr.
  • Valerio Ciriello, SJ, prie dvasinio ugdymo centro „Lasalle-Haus“
1 / 5

Ekologinė vasaros stovykla „Eco Summer Camp“ Šveicarijoje laukia dalyvių

Šiemet jau ketvirtą kartą dalyvauti kviečia ekologinė vasaros stovykla „Eco Summer Camp“ Šveicarijoje. Joje laukiamas ne tik jaunimas iki 35 metų, bet ir vyresni. Taip siekiama skatinti skirtingų kartų dialogą. Dėmesingai įsiklausydami vieni į kitus jie aptars aktualius visuotinio atšilimo ir klimato kaitos klausimus. Renginys vyks anglų kalba dvasinio ugdymo centre „Lasalle Haus“ 2024 m. rugpjūčio 18–25 d.

Jaunimas ir vyresnieji kviečiami eiti į priekį kartu, ne konfrontuojant, o bendraujant, ir ieškoti sprendimų, kaip kovoti su žmogaus sukelta klimato kaita. Dėl įvairių projekto partnerių – universitetų ir institucijų – tarpdisciplininio bendradarbiavimo bus dirbama, įvertinant įvairias perspektyvas ir galimus sprendimus. Šių metų stovyklos tema – pereiti nuo nežaboto vartojimo prie atsakingo įsitraukimo (From wild consumption to responsible engagement).

Stovyklos koordinatorius Šveicarijos jėzuitas Valerio Cirello teigia: „Vien žinios nepadeda įgyvendinti esminių pokyčių. Tai yra „Eco Summer Camp“ stovyklos atspirties taškas: kaip galime išjudinti socialinę ir ekologinę pertvarką, kuri, kaip žinia, yra būtina“.

Būtent tokią patirtį 2024 m. rugpjūčio 18–25 d. Bad Šėnbrune, Cugo kantone (Bad Schönbrunn, Zoug), pasiūlys ekologinė vasaros stovykla „Eco Summer Camp“. Studentai už dalyvavimą gali gauti 4 kreditus (ECTS).

Programoje numatytos paskaitos, seminarai, ekskursijos, vakarienės ir kokteilių vakarai, diskusijos, pokalbiai prie laužo. Siekiama sudaryti galimybę susitikti ekspertams ir dalyviams, mokytis vieniems iš kitų ir keistis patirtimi.

Registruotis galima iki balandžio 30 d.

Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas dėl klimato kaitos

Eco Summer Camp organizatoriai palankiai įvertino Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą pasmerkti Šveicarijos valdžios institucijas už tai, kad laiku nesiėmė tinkamų veiksmų visuotinio atšilimo padariniams sušvelninti.

Paskelbus Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą, Šveicarijos vyriausybė privalo reaguoti ir imtis geresnių gyventojų apsaugos priemonių. Dėl to Šveicarija sulaukė didelio pasaulio politinės žiniasklaidos dėmesio.

Primename, kad asociacija „Klimaseniorinnen Schweiz-Aînées pour le climat“ (Šveicarijos senjorės už klimatą) pateikė skundą, kuriame nurodė, kad daugėja karščio bangų, kurios skatina padidėjusį mirtingumą, ypač vyresnio amžiaus žmonių. Šiuo atveju, norint rasti tvarius ir visiems priimtinus sprendimus, gyvybiškai svarbus yra dialogas. Būtent dialogas tarp kartų praturtina abi puses. Jaunosios kartos, klimato kaitos poveikį pajusiančios labiausiai, gauna naudos iš vyresnių kartų, kurios greičiausiai didžiausių pokyčių jau nebesulauks, svarstymų, patirties ir žinių.  

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×