• Vytautas su buvusia auklėtoja Jurgita ir Karoliu per kelionę Alpių kalnuose / Asmeninio archyvo nuotr.

Vytautas Jankauskas: „Mokykla yra tarsi uostas, į kurį norisi sugrįžti“

Vilniaus jėzuitų gimnazijos alumnas, 2012 metų laidos absolventas Vytautas Jankauskas iki šiol mielai prisimena mokytojų vardus ir mokykloje gautas gyvenimo pamokas. Jo profesinis kelias neatsiejamas nuo Vokietijos: čia baigė tarptautinių santykių bakalauro studijas, įgijo politikos magistro laipsnį, apgynė mokslų daktaro disertaciją. Po 10 metų studijų ir darbo svetur prieš dvejus metus grįžo gyventi į Lietuvą. Jaunas politologas tęsia mokslinę veiklą, dėsto Miuncheno ir kitų užsienio šalių universitetuose. Su juo kalbėjomės apie santykį su mokykla, savanorystę ir viltingas istorijas.

Rasa Darbutaitė, Gražvydas Bareišis, Žurnalas „Jėzuitai“, 2024-1

Vytautai, kaip patekai į Vilniaus jėzuitų gimnaziją?

Atėjau į penktą jėzuitų gimnazijos klasę po labai prastos patirties pradinėje mokykloje, kurios ugdyme stipriai jautėsi sovietinis palikimas. Jėzuitų gimnazija man buvo natūralus pasirinkimas, nes joje mokėsi mano pusbrolis, ją baigė mano sesuo, kuri buvo pirmoji mokyklos karta, bei mano dvi pusseserės. Pradėjus čia mokytis įvyko lūžis. Po pradinės mokyklos buvau gana uždaras vaikas, turintis daug baimių ir nerimo. Jėzuitų gimnazijoje pasijutau saugus, pradėjau leisti sienlaikraštį ir vadovauti mokyklos renginiams. Pradžia mokykloje buvo labai ryški ir stipriai mane pakeitė.

Kokie jausmai apima pagalvojus apie mokyklą?

Be šeimos ir artimųjų, jėzuitų gimnazija buvo pagrindinis veiksnys, formavęs mano asmenybę, leidęs atsiskleisti turimiems talentams. Man mokykla yra tarsi uostas, į kurį norisi sugrįžti. Čia jaučiuosi savas. Jaučiu pasididžiavimą, matydamas mokyklos pažangą. Per alumnų susitikimą moksleiviai pristatė savo iniciatyvas. Viena iš jų buvo VJG fondas. Suprantu, kad už jo yra tėvai su savo patirtimi ir kiti rėmėjai. Bet pati iniciatyva kilo iš dešimtokų ir vienuoliktokų! Klausėmės su buvusiais bendraklasiais, prisiminėme save dešimtoje klasėje, kai su siaurapjūkliu kažką pjaustydavome, o jie kalbėjo apie investicijas, pelną! Džiaugiuosi, kad esu šios bendruomenės dalis. Iki šiol palaikau ryšius su kitais alumnais, kasmet susitinkame.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×