• Lietuvos komandos Europos robotikos čempionate / Asmeninio archyvo nuotr.
  • Europos robotikos čempionatas / Asmeninio archyvo nuotr.
1 / 2

Rusijai boikotą paskelbusių Lietuvos mokinių vadovas: jie pasirinko vertybes, o ne pergalės troškulį

Aida Murauskaitė, LRT.lt, 2024-03-11

Dvejus metus kūrę itin sudėtingą ir unikalų robotą Lietuvos mokiniai svajojo – Europos robotikos čempionate jie iškovos galimybę atstovauti Europai Amerikoje. Tačiau vertybės ir nepakantumas Rusijos karinei agresijai Ukrainoje lėmė, kad jie tarė: ne, nesivaržysime komandoje su Rusija. Dvi Lietuvos komandos – „Lituanica X“ ir „LitBot“ – buvo diskvalifikuotos ir į JAV nebevyks, bet žino, kad toks jų žingsnis buvo teisingas. „Lituanica X“ didžioji dalis narių arba mokėsi, arba iki šiol mokosi Vilniaus jėzuitų gimnazijoje, „LitBot“ komandos nariai – Kauno jėzuitų gimnazijos moksleiviai. 

Europos robotikos čempionate, vykusiame Italijoje, varžėsi keturios Lietuvos komandos. Vertybinė dilema iškilo dviem – „Lituanica X“ ir „LitBot“, kurioms burtai lėmė varžytis komandoje su Rusija. Lietuvos mokiniai į tai atsakė Rusijos boikotu.

Kitos dvi komandos, kurioms tokia dilema dėl burtų neiškilo, pasiekė aukštų rezultatų. Viena – „Lituanica – Vilnius Lyceum robotics“ – atstovaus Lietuvai JAV.

„LitBot“ komandos vadovas, Kauno jėzuitų gimnazijos mokytojas Albertas Juškauskas, vos parsiradęs į Lietuvą, LRT.lt sakė, kad tai, kas nutiko Italijoje, buvo pilietiškumo pamoka ir jo mokiniams, ir visiems kitiems.

„Tai pilietinė mūsų vaikų pozicija. Pilietiškumas yra svarbiausia šiuo momentu. Vaikai parodė stiprybę išsakyti savo poziciją, apsisprendimą pasakyti „ne“, jausti pilietinę valią gyvenant Lietuvoje ir matant tai, kas vyksta Ukrainoje. Tai didelis jų pilietinis apsisprendimas. Kitaip ir negalėjo būti“, – kalbėjo A. Juškauskas.

Jis tikras, kad tai buvo pamoka ir dažnam suaugusiam.

A. Juškauskas neslėpė, kad vaikams tokį sprendimą nebuvo lengva priimti, juk ruošėsi čempionatui ilgą laiką, vaikai kalbėjosi su tėvais, bet, pabrėžė pedagogas, visi puikiai suprato, kad su Rusija vienoje komandoje nežais.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×