• Parodos „Kelias 2“ fragmentas / Rasos Darbutaitės nuotr.
  • Parodos „Kelias 2“ fragmentas / Rasos Darbutaitės nuotr.
  • Parodos pristatymas Vilniuje / Kamilės Kilės nuotr.
1 / 3

Paroda „Kelias 2“ – kalinčių vaikinų veidai ir istorijos – atkeliavo į Vilnių

Parodoje „Kelias 2“ išvysime ne mums įprastus meno kūrinius, o nuteistų jaunuolių veidus ir žvilgsnius, užfiksuotus Kauno kalėjime. Vasario 7 d. ši paroda atkeliavo į Vilnių.

Parodos sumanytojos – Alvija Dabregienė, jaunimo centro „Gerumo rankos“ vadovė, ir Akvilė Minčinkaitė, jėzuitų jaunimo sielovados programos „Magis“ koordinatorė. Per parodos atidarymą jos dalijosi savanorystės patirtimi įkalinimo įstaigoje. Akvilė prisimena pirmąsias patirtis: „Lietuvių kalbos mokytoja Vitalija mane pasikvietė drauge su ja eiti į pamoką ir įspėjo: vaikinų bus nedaug, bet nenustebk, nes tik dalis bus linkę mokytis ir bendrauti, kiti vaikinai greičiausiai siuvinės. Atsimenu, kaip pasimečiau ir perklausiau mokytoją: siuvinės? Su adata ir siūlu?“ Pasirodo, beveik visi vaikinai, nors nebūtinai gabūs akademikai, bet turėjo itin didelį polėkį menui. Jie siuvinėjo viską: aplankus sąsiuviniams, dienoraščiams, rėmelius nuotraukoms, dovanas laisvėje gyvenančioms šeimoms ar draugėms.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×