• Popiežiaus Pranciškaus susitikimas su Vengrijos jėzuitais / Vatican Media nuotr.
1 / 2

Popiežius: priešiška reakcija į viską, kas šiuolaikiška, yra liguista

Vatican News

Per visas apaštališkąsias keliones popiežius Pranciškus susitinka su lankomų šalių jėzuitais. Susitikimai būna privatūs, tačiau vėliau Pranciškaus pokalbio su bendrabroliais išrašą paskelbia Italijos jėzuitų žurnalas „La Civiltà Cattolica“. Gegužės 9 d. išėjusiame žurnalo numeryje skelbiamas popiežiaus pokalbis su 32 Vengrijos jėzuitais, įvykęs nunciatūroje Budapešte balandžio 29 d.

Per pokalbį popiežiaus visų pirma buvo klausiama, kaip prabilti į jaunimą, ką daryti, kad mūsų laikų jauniems žmonėms būtų įdomi Jėzaus žinia. Svarbiausia – liudijimas, atsakė Pranciškus. Be liudijimo nieko negalima padaryti. Viskas baigiasi kaip toje dainoje: Parole, parole, parole... („Tik  žodžiai, žodžiai, žodžiai...“). Liudijimas reiškia gyvenimo nuoseklumą.

Pasak popiežiaus, su jaunimu taip pat reikia kalbėti aiškiai. Jauni žmonės nepakenčia painaus kalbėjimo ir juo labiau dviveidiškumo. Tačiau kalbėti aiškiai visai nereiškia kalbėti griežtai. Aiškumas visada turi būti derinamas su draugiškumu, broliškumu, tėviškumu. Taip pat svarbu leisti išsikalbėti pačiam jaunimui, atvirai kalbėti apie tai, ką jauni žmonės jaučia ir galvoja.

Pokalbyje Budapešto nunciatūroje buvo užsiminta ir apie skaudų Argentinos istorijos laikotarpį – karinę diktatūrą, kurios laikais Jorge Mario Bergoglio buvo jėzuitų provincijolas. Tuo metu buvo įkalinti du jėzuitai – Orlando Yorio ir vengrų kilmės Ferencas Jálicsas. Provincijolas buvo kaltinamas, kad nepakankami ryžtingai juos gynė, o vėliau, jau po diktatūros valdymo pabaigos, netgi sulaukė kaltinimo, kad jis prisidėjo prie dviejų kunigų suėmimo.

Tėvai Ferencas Jálicsas ir Orlando Yorio dirbo darbininkų rajone ir dirbo gerai, pasakojo popiežius. Rajone, kuriame jie dirbo, veikė ginkluoto pasipriešinimo būrys. Tačiau abu jėzuitai su juo neturėjo nieko bendra: jie buvo ganytojai, o ne politikai. Vis dėlto jie buvo suimti. Policija nerado nieko, kuo galėtų juos apkaltinti, tačiau jiems teko kalėti devynis mėnesius, kentėti grasinimus ir kankinimus. Paskui jie buvo paleisti. Tačiau, deja, tokie dalykai palieka gilias žaizdas, pasakojo Pranciškus.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×