• Gabrielė Čepavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kauno jėzuitų gimnazijos moksleivė Gabrielė iš pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynių parvežė auksą ir sidabrą

Kauno jėzuitų gimnazijos (KJG) vienuoliktokė plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse, vykusiose 2023 m. gruodžio pradžioje Tailande, į Lietuvą parvežė vieną aukso ir du sidabro medalius. 

Gimnazija labai džiaugiasi Gabrielės pasiekimais ir didžiuojasi mokinių pastangomis siekti aukštesnių tikslų. Mokykloje dedamos visos pastangos kuo labiau pritaikyti aplinką Gabrielei (ir kitiems fizinę negalią turintiems mokiniams). Tuo metu, kai Gabrielė stojo į penktą klasę, KJG buvo vienintelė mokykla, turėjusi modernų liftą, kuriuo buvo lengviau patekti į mokyklos erdves. Be to, KJG jau seniai pradėjo kovoti su patyčiomis, vykdo „Olweus“ ir kt. prevencines programas, o pagal apklausas pirmauja pagal mažiausius patyčių atvejus. Mokykloje sudaromos kiek įmanoma patogesnės sąlygos sergantiems ar negaluojantiems mokiniams mokytis iš namų (KJG buvo viena iš pirmųjų Lietuvos mokyklų, sėkmingai ir efektyviai taikiusių hibridinį ugdymą).

Delfi.lt žurnalistė Vaiva Arnašė su Gabriele kalbasi apie tai, kaip jai sekėsi, apie ką ji svajoja, su kuo vis dar susiduria žmonės su negalia, apie stereotipus ir motyvaciją gyventi taip, kaip visi.

Vaiva Arnašė, www.delfi.lt (2023-12-30)

Plaukiu geriausiai, kaip galiu, iššūkius gatvėse padėjo įveikti tailandiečių nuoširdumas

Sportininkė Gabrielė 100 m plaukimo nugara varžybose (S6 klasėje) distanciją įveikė per 1 min. 38,53 sek. ir neturėdama sau lygių tapo rungties čempione. Sidabro medalius gavo už 200 metrų kompleksinį plaukimą ir už 50 metrų nugara.

„Jeigu laimi auksą, dar nereiškia, kad esi patenkintas rezultatu. Šį kartą jis buvo toli nuo mano geriausiojo. Mano asmeninis rekordas yra net 6 sekundėmis geresnis! Po stuburo operacijos esu užstrigusi viename taške, visomis jėgomis bandau iš jo ištrūkti, ir man buvo pavykę gegužės mėnesį iš tos zonos išeiti bei pagerinti savo rezultatą, kad priartėčiau prie geriausio asmeninio laiko, bet, deja, šiose varžybose man sutrukdė nuovargis. Buvau pavargusi, neišsimiegojusi, nedaug valgiusi, nes susipainiojo laikas, miego režimas. Kai prisitaikiau, iškart pagerinau savo rezultatus. Visose varžybose plaukiu geriausiai, kaip tik galiu, dedu maksimalias pastangas, daug ir sąžiningai treniruojuosi prieš tai. Šį sezoną padidinau krūvį, kai kada treniruojuosi du kartus per dieną. Praėjusį sezoną to nedariau, tad man pačiai buvo labai įdomu, kaip seksis kitais metais, jeigu išlaikysiu tokį tempą“, – sako Gabrielė.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×