• Nuotr. Liauda Mažeikienė
1 / 2

Ignaciškosios lyderystės pamokos mokytojams

Rugpjūčio 22–23 d. netoli Kryžių kalno įvyko pirmasis ignaciškosios lyderystės programos susitikimas, kuriame dalyvavo Vilniaus ir Kauno jėzuitų gimnazijų ir Šiaulių jėzuitų mokyklos mokytojai ir darbuotojai.

Pirmojo seminaro tema – „Mokytojas lyderis šiandieninėje jėzuitų mokykloje“. Programos koordinatorė Vilma Šliužaitė iš Kauno jėzuitų gimnazijos pristatė mokytojo lyderystės ugdymo svarbą, supažindino su skirtingais lyderystės stiliais. T. Vytautas Sadauskas, SJ, kalbėjo apie šv. Ignaco kvietimą irtis į gilumą, o psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė vedė patyriminį užsiėmimą apie jausmų pasaulį. 

Šia jau trejus metus Lietuvoje vykdoma programa siekiama įgyti žinių ir įgūdžių planuoti, organizuoti, apmąstyti ir įvertinti savo profesinę veiklą, remiantis ignaciškosios lyderystės principais. Ji radosi iš būtinybės padėti mokytojams stiprinti savo, kaip ignaciškojo ugdytojo, tapatybę. Programą sudaro keturi seminarai, vienas iš jų vyksta Romoje. Mokymuose akcentuojami ignaciškieji aspektai, menantys penkių šimtmečių istoriją: Cura personalis (rūpestis asmeniu), Magis (siekti daugiau), tarnystė dėl kitų ir su kitais, proto ir širdies vienybė ir Dievo ieškojimas visuose dalykuose.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×