• Nuotr.: Antonio Spadaro
1 / 3

Popiežius Slovakijoje susitiko su jėzuitais

Bratislava/Vatikanas (KNA). Lankydamasis Slovakijoje, popiežius Pranciškus sekmadienio, rugsėjo 12 dienos, vakare Bratislavoje susitiko su Jėzaus Draugijos nariais. „Vatican News“ teigimu, pusantros valandos pokalbio atmosfera buvusi atvira ir laisva. Buvo kalbamasi apie pandemiją, sekuliarizaciją ir mažėjantį jaunų jėzuitų skaičių. Pokalbyje, kuris vyko nunciatūroje, dalyvavo 52 Slovakijos jėzuitai, iš viso Slovakijoje jų gyvena 80.

Nepaisant įtemptos dienos – Pranciškus 5.00 valandą ryto išvyko iš Vatikano ir pusę dienos praleido Budapešte – popiežius buvęs žvalus ir įdėmiai klausėsi, teigia Vatikano radijo slovakų redakcijos vadovas t. Jozefas Bartkovjakas, SJ.

Popiežius paragino jėzuitus ir toliau tęsti misijų veiklą, ypač ugdymo ir švietimo srityse. Pokalbio dalyviai vieni kitiems uždavė daug klausimų.

Asmeniniai susitikimai su jėzuitais yra tapę neatskiriama popiežiaus kelionių užsienio šalyse dalimi. Pranciškus pats yra Jėzaus Draugijos narys, keletą metų buvo Argentinos jėzuitų provincijolas.

 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×