• Naujokai Matteo Piccioni ir Gabrielius Zaveckas. © SJ nuotr./Sebastian Ortner
1 / 4

Naujokynas keliasi į Austriją

Niunrbergas/Insbrukas. Centrinės Europos jėzuitų provincijos naujokynas vasario pabaigoje keliasi iš Niurnbergo į Insbruką. „Dėl mažėjančio kandidatų skaičiaus naujokų bendruomenė tapo per maža šiems namams“, pagrindinę persikėlimo priežastį įvardija naujokų vadovas t. Thomas Hollweckas, SJ. Insbruke naujokai persikels į jėzuitų kolegiją, kur jau gyvena keletas jaunų jėzuitų, tęsiančių studijas, bei jaunų suaugusiųjų, taip pat ieškančių savo pašaukimo ir gyvenančių „Ateities dirbtuvėse“ (Zukunftswerkstatt). T. Hollwecko teigimu, „bendraamžiai yra labai svarbūs vaikinams, tiriantiems savo pašaukimą jėzuito gyvenimui. Tai, kad Niurnberge trūko šios bendraamžių grupės, ir buvo pagrindinė persikėlimo priežastis“.

Insbruko kolegijos trečiasis aukštas jau beveik baigtas įrengti. Thomas Hollweckas, SJ, ir Sebastianas Ortneris, SJ, naujokų vadovo asistentas (Draugijoje vadinamas socijumi), šias pareigas eis ir Insbruko naujokų bendruomenėje. Praleidę pirmuosius penkis mėnesius Niurnberge, į Insbruką kelsis du dabartiniai provincijos naujokai – Gabrielius Zaveckas und Matteo Piccioni.

T. Hollweckas taip apibūdina abiejų vietų skirtumus: „Šioje pilnoje gyvybės vietoje bus nelengva vaikinams atrasti reikalingos tylos ir erdvės ieškoti sprendimo. Tačiau Niurnberge tos tylos buvo tam tikra prasme per daug“. Jam persikėlimas į Insbruką reiškia daugiau nei tik vietos pakeitimą: „Tai nauja pradžia, tiek kalbant apie turinį ar struktūrą, tiek apie būdą, kuriuo norime organizuoti naujokyną. Turime labiau žvelgti į bendrystę. Kaip naujokynui seksis 2022-aisiais, kai naujokų yra mažiau? Kaip naujokynas reaguoja į Bažnyčios ir visuomenės situaciją? Džiaugiuosi, kad pradėsime naujoje vietoje ir naujomis sąlygomis, nes manau, kad mums reikia daug naujų pradžių“.

 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×