1 / 5

MAGIS – „šuoliais grįžimas pas Dievą“

Liepos 3–10 dienomis Lietuvoje įvyko jėzuitų organizuojamas renginys, subūręs daugiau nei 80 jaunų žmonių. Šių metų šūkis – šv. Rašto eilutė iš Apreiškimo knygos: „Štai aš visa darau nauja!“ Šie žodžiai įvardija charizmą, kuri MAGIS bendruomenę lydėjo visas šias septynias dienas – patirti perkeičiantį Dievo buvimą savo kasdienybėje.

MAGIS renginys susidėjo iš trijų dalių: atidarymo renginio, ignaciškųjų eksperimentų ir uždarymo renginio. Atidarymo ir uždarymo renginiai vyko Kaune, jėzuitų gimnazijos ir bažnyčios erdvėse, o eksperimentai buvo išsibarstę po visą Lietuvą. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pasirinkti labiausiai prie širdies esantį eksperimentą: keliauti pėsčiomis partizanų takais Dainavos apygardoje, giliau pažinti save per įvairius menus Kulautuvoje, patirti tylos pilnatvę per rekolekcijas Palendriuose, ištverti piligrimystėje, bet kartu ir grožėtis „Camino Lituano“ takais Suvalkijoje ir mokytis autentiškumo per teatro užsiėmimus Vilniuje. Dalyviai mokėsi tikėjimo akimis žvelgti į kasdienes ar neįprastas veiklas ir giliau suprasti, kaip Dievas veikia kiekvieno gyvenime.

Atidarymo ir uždarymo renginiai davė progą dalyviams susipažinti vieniems su kitais ir susitaikyti su Dievu. Ypatingas atidarymo renginio akcentas buvo įvairios paskaitos apie krikščionybę ir kultūrą – islamo, politikos, verslo, etnologijos ir meno srityse. Tikintys įvairių sričių ekspertai dalijosi savo mintimis apie tai, ką jiems reiškia krikščioniškai dirbti ir veikti visuomenėje bei pasaulyje. Vasaros programa baigėsi atlikėjo Lino Adomaičio ir grupės koncertu ant jėzuitų terasos stogo.

„Tikėjimas, įsišaknijęs gyvenime – tai yra tai, ko dabar reikia jaunam žmogui“, teigia MAGIS koordinatorius Lietuvoje Lukas Ambraziejus, SJ. „Jeigu norime patraukti jaunus suaugusius žmones į Bažnyčią, turime išmokti perteikti jiems Evangelijos žinią ta kalba, kuria jie kalba ir pasitikti juos ten, kur jie yra – kur daug streso, rūpesčių, nerimo, santykių, džiaugsmo, vilčių ir ieškojimų“, tikina br. Lukas. Toks yra MAGIS tikslas – padėti jaunam žmogui atpažinti, kaip Dievas veikia jo ar jos kasdienybėje, kuri kartais būna rami ir aiški, bet dažnai – sunkiai suprantama ir chaotiška.

Dėkingi ir gyvenimu trykštantys dalyvių veidai paskutinę dieną liudijo, kad šis tikslas buvo pasiektas – nepaisant skaudančių kojų, pleistrų ant pėdų ar ištverto alkio, nepaisant savaitę neskaitytų instagramų žinučių ar atkapstytų bauginančių sielos užkampių, nepaisant baimės po ilgo laiko susitikti nepažįstamus žmones ir jiems atsiverti.

Partizanų piligrimystės koordinatorė Liucija R. liudija, kad „šitas eksperimentas, kiekviena diena buvo kupina meilės pamokų: kaip mylėti ne tokį, kaip tu, kaip mylėti panašų į save, kaip mylėti Dievą ir save“. Piligrimystės „Camino Lituano“ dalyvė Salomėja P. savo asmeninę MAGIS savaitės patirtį apibūdina kaip „šuoliais grįžimą pas Dievą“.

Įveikę visus iššūkius, MAGIS dalyviai ir organizatoriai išsinešė didesnį pasitikėjimą Dievu – Dievu, kuris veda, palaiko ir pasitinka kiekvieną ten, kur jis ar ji yra.

Daugiau informacijos apie MAGIS

Sekite mus per feisbuką ir instagrame.

Jei norėtumėte paremti MAGIS veiklą, daugiau informacijos čia

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×