Jubiliejiniai šv. Ignaco metai: visa matyti naujai Kristuje

2021 m. gegužės 20 d. prasideda jubiliejiniai Šv. Ignaco metai, kurie tęsis iki 2022 m. liepos 31 d. Jubiliejinių metų pradžia žymės šv. Ignaco sužeidimo Pamplonos mūšyje 500-ąsias metines. Pasirinktu šūkiu „Visa matyti naujai Kristuje“ siekiama pabrėžti atsivertimo svarbą – ne tik šv. Ignaco, bet ir kiekvieno iš mūsų gyvenime.

„Jeigu Šv. Ignaco metai bent vienam žmogui padės priartėti prie Kristaus, jau bus sėkmė“, – sako Pascalis Calu SJ. Belgijos jėzuitas, dirbantis Jėzaus draugijos generalinėje kurijoje Romoje, yra jubiliejinių Šv. Ignaco metų koordinatorius. Jį kalbina Péteris Pásztoras.

Kas jus, kaip jėzuitą ir jubiliejinių metų koordinatorių, labiausiai įkvepia šv. Ignaco gyvenime?

Šv. Ignaco metų koordinatoriumi Generalinėje kurijoje tapau labai keistu būdu. Tiesą sakant, turėjau vykti į Mianmarą atlikti magisteriumo sielovados praktikos, bet dėl pandemijos tai buvo neįmanoma, tad teko ieškoti alternatyvos. Provincijolas nusiuntė mane į Generalinės kurijos komunikacijos padalinį dirbti Šv. Ignaco metų pasirengimo komandoje. Atsidūriau visai kitoje aplinkoje ir apaštalinėje veikloje, nei buvo planuota.

Mane įkvepia tai, kad Ignacui nutiko kažkas panašaus. Jis norėjo keliauti į Šventąją Žemę, bet iš Venecijos neplaukė laivai. Taigi pirmieji bendrakeleiviai nutarė vykti į Romą ir pasiūlyti savo tarnystę popiežiui. Tada Ignacas prieš savo norą buvo išrinktas pirmuoju generaliniu vyresniuoju – vadinasi, liko Romoje „dirbti biure“, o tai labai skyrėsi nuo pirminio jo troškimo – įgyvendinant misiją būti arčiau žmonių. Šis Ignaco gyvenimo momentas mane labai įkvepia. Kaip ir jis, norėjau vykti į Rytus, bet negalėjau ir atvykau į Romą, galiausiai tapau „biuro darbuotoju“. Iš čia Ignacas žvelgė į pasaulinę bendruomenę, o man smagu, kad galiu turėti panašią patirtį – gauti informacijos iš viso pasaulio ir daug sužinoti apie pasaulinę Draugiją.

 

 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×