Br. Juozapas Glėbas, CFX: „Dievą galima susitikti visur“

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo insulto mirė Pranciškaus Ksavero brolijos vienuolis. Draugai buvo pakviesti paminėti brolio ir užrašyti asmeninių prisiminimų apie jį. Vienas buvęs jo mokinys ir gimnazijos bėgikų komandos narys apie velionį brolį, buvusį moksleivių trenerį, rašė: „Brolis yra priežastis, kodėl aš kiekvieną rytą iki šiandien bėgioju. Nežinojau, kodėl paskutiniame mūsų komandos susitikime jis mums rekomendavo nenustoti bėgioti. Dabar supratau, kad kasdienė bėgimo mankšta penktą valandą ryto tyloje ir vienumoje yra mano kelias artėti prie Dievo maldoje.“

Kaip suprasti šio alumno žodžius? Žinoma, brolis vienuolis tuo metu tiesiai nekalbėjo apie Dievą, bet tikėjimo patirties sėkla pradėjo augti berniuko sieloje, ypač po gimnazijos rekolekcijų. Dažnai būna, kad mokytojai kalba apie kokį nors gerą dalyką, gal fizinę sveikatą, o mokinys tuose žodžiuose randa dvasinę prasmę.  

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×