• Naujoji Pasaulio krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės taryba.
  • Šv. Mišios Amjeno katedroje su t. Arturo Sosa, SJ.
  • Į sekmadienio šv. Mišias Amjeno katedroje atvyko apie 1000 svečių: bendruomenės narių ir šeimos narių.
  • Pasidalijimai vyko mažose grupelėse.
1 / 5

Pasaulinė Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės asamblėja: „Mūsų vilties inkaras – Kristuje“

„Atpažinti vilties kelius“ – tokia tema pasirinkta XVIII-ajai pasaulinei Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės asamblėjai. 200 dalyvių, atstovaujantys 65 nacionalinėms bendruomenėms, dešimčiai dienų – 2023 m. rugpjūčio 3–12 dienomis – susibūrė Amjene (Prancūzijoje), trokšdami atpažinti vilties ženklus pasaulyje. Ši tarptautinė bendruomenė vienija 23 tūkst. pasauliečių, savo kasdienį gyvenimą grindžiančių ignaciškuoju dvasingumu (kasdiene peržvalga, dvasinėmis pratybomis ir kt.). Lietuvos bendruomenei, jungiančiai apie 250 narių, šioje asamblėjoje atstovavo jos narės Loreta Gudienė, Rasa Darbutaitė ir buvęs ilgametis Bažnyčios asistentas t. Algimantas Gudaitis, SJ.

Kas penkerius metus vykstanti pasaulinė asamblėja – tai ypatingas metas, kai bendruomenių atsiųsti delegatai drauge meldžiasi, dalijasi grupelėse ir siekia atpažinti Šventosios Dvasios raginimus ateinantiems penkeriems metams. Per bendruomeninę įžvalgą su Kristumi žvelgėme į asmenines ir bendruomenines patirtis. Patys nustebdavome, kaip per maldą ir grupelių pasidalijimus pamažu imdavo ryškėti pasikartojančios įžvalgos.

Viena kertinių dvasinių patirčių buvo Įsikūnijimo kontempliacija – 200 dalyvių pusvalandį drauge su Švč. Trejybe tylomis žvelgė į pasaulio tikrovę, pilną džiugesio, bendrystės, atskirties, skurdo, smurto... Vėliau per pasidalijimus grupelėse iškilo daug nevilties: tebesitęsia sekinantis karas Ukrainoje, asamblėjos metu žuvo 40 pabėgėlių prie Lampedūzos krantų, Slovėniją nusiaubė potvyniai, ne viena šalis kovojo su gaisrais. Blogis (konkretus) yra mūsų tikrovės dalis. To nepamiršome.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×