Bibliotekon kaip į bažnyčią

Vilniaus jėzuitų gimnazijos direktorė s. Edita Šicaitė rugsėjo 25 d. Lojotekos padėkos renginyje sveikino Lojotekos svečius ir bendradarbius.

Lojoteka bendruomenei atvėrė duris prieš metus simboliniu laiku – rugsėjo 11 d. Tą pačią dieną lygiai prieš 25 metus atkurtoji gimnazija pasitiko pirmuosius savo mokinius.

Kokią žinią jubiliejinė dovana siunčia kiekvienam bendruomenės nariui, miestui ir Lietuvai?

Buvęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas yra pasakęs: „Bibliotekon žmogus eina kaip į bažnyčią, nes biblioteka, kaip ir bažnyčia, padeda pajusti ryšį su kartomis, suvokti savo tapatybę“. Turime unikalią galimybę – įkvėpti kultūros artefaktų.

Kiekviena nacionalinė biblioteka yra nacionalinis dėmesys tautai, prestižo dalis – valstybės karūnos brangakmenis, rodantis pridėtinę vertę. Tegul ir Lojoteka tampa kultūrinės diplomatijos mokymosi vieta pirmiausia bendruomenei, kad įgytomis kompetencijomis gebėtume dalintis su kitais, inkrustuoti savąsias karūnas atradimų deimantais.

Turtinga biblioteka yra tyrėjo namai. Laikas užimti laisvus kambarius.

Ne mažiau svarbi bibliotekos ir parlamentinė funkcija – mokyti tikrojo politikos meno: rūpinimosi valstybe pagrindų.

Biblioteka yra vieta, kur žmogus susitinka su žmogumi, mintys su mintimis; mezgasi diplomatijos kontaktai, slūgsta įtampos, žinia užlopo nežinios skylę. Ir ne tik rašto, bet ir medijų kalbomis: vaizdo, garso, foto.

Lojoteka tampa asmeninės ir bendruomeninės veiklos strategijos pamatu, padėtu tėvų jėzuitų, gimnazijos bendruomenės – mokinių, jų tėvų, senelių, darbuotojų, alumnų. Ačiū visiems, palikusiems šiame pamate dalį savo tapatumo ir atėjusiems šiandien pasidžiaugti kartu.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×