Kita

09 Rugpjūtis
09. Rugpjūtis 2022

Seminaras „Bažnyčia, kas esi?“ (Įvadas į ekleziologiją)

Kiekvieną sekmadienį katalikai išpažįsta, kad tiki į vieną, šventą, visuotinę ir apaštalinę Bažnyčią. Bet ką tai iš tikrųjų reiškia? Savo esme Katalikų Bažnyčia yra Dievo iniciatyvos vaisius: ji yra mūsų santykio su Dievu, kurį pažįstame per Jėzų Kristų ir Šventąją Dvasią, matmuo. Šiame įvadiniame ekleziolologijos kurse susipažindami su Bažnyčios slėpinio teologiniu apmąstymu ir jos žadinamu tikėjimu, susidursite su gyvo tikėjimo šių dienų Bažnyčioje iššūkiu ir galimybe.

Vedami žymaus teologo prof. Ričardo Lennano, turėsite progos patyrinėti Vatikano II susirinkimo įtaką šiuolaikiniam Bažnyčios supratimui. Nagrinėdami tokių garsių teologų kaip Karlas Rahneris, Yves'as Congaras ir Walteris Kasperis idėjas, įgysite naujų įžvalgų apie Bažnyčios teologiją (ekleziologiją). Tyrinėdami Jėzaus Kristaus ir Šventosios Dvasios vaidmenį Bažnyčioje, apmąstysite, kaip Dievo buvimas Bažnyčioje pasireiškia per nuolatinį kvietimą, iššūkį ir vadovavimą. Tokiu būdu Bažnyčia yra ne tik institucija, bet ir pati Katalikų tikėjimo širdis. Kurso metu bus nagrinėjama, ką reiškia gyventi pasaulyje kaip Kristaus mokiniams, pašauktiems į šventumą, taip pat svarstomi struktūriniai Bažnyčios matmenys, ypač atsižvelgiant į popiežiaus Pranciškaus akcentuojamą sinodinę Bažnyčią.

Kurso tikslas: supažindinti su ekleziologijos pagrindais ir šiuolaikinės ekleziologijos ypatumais, ypač kreipiant dėmesį į pokyčius po Vatikano II susirinkimo. Paskaitų ir seminarų metu bus nagrinėjamos šios temos:

   

 • ekleziologijos pagrindai;
 •  

 • šiuolaikinės ekleziologijos ištakos;
 •  

 • ekleziologija Vatikano II susirinkimo ir ekumeniniame kontekste;
 •  

 • šiuolaikinės ekleziologinės trajektorijos;
 •  

 • aktualūs ekleziologijos klausimai.
 •  

Kurso data: rugpjūčio 9–13 d.

Kurso dalyviai įgis ekleziologinės doktrinos pažinimą dabartiniame visuotinės Katalikų Bažnyčios gyvenimo kontekste.

Vyks kasdienės popietinės prof. Ričardo Lennano (Boston College, JAV) paskaitos ir atsakymai į dalyvių klausimus nuotolinės vaizdo konferencijos (Zoom) metu bei kasdieniai rytiniai skaitinių ir paskaitų aptarimo seminarai gyvai, vadovaujami sisteminės teologijos prof. Ligitos Ryliškytės, SJE, (VDU, Lietuva ir Boston College, JAV). Prieš kurso pradžią dalyviams bus atsiųstas studijų medžiagos paketas su detalesniu kurso aprašu bei rekomenduojamais skaitiniais. Esant poreikiui ir iš anksto suderinus su organizatoriais, bus galimybė klausytis prof. Lennano paskaitų nuotoliniu būdu. Registracija Guronių rekolekcijų namuose visais atvejais privaloma.

Kompetencijos: Seminaro dalyviai įgis ekleziologinės doktrinos pažinimą dabartiniame visuotinės Katalikų Bažnyčios gyvenimo kontekste.

Seminarą ves prof. Ričardas Lennan (JAV). Bus verčiama iš anglų kalbos.

Daugiau apie lektorių (anglų kalba) rasite čia.

Daugiau informacijos ir registracija čia.

Dalyvio įnašas: 180 eur (jei reikalingas VDU pažymėjimas, turite sumokėti papildomus 10 eur į VDU sąskaitą).

Registruotis galima ir el. paštu rekolekcijos(at)sje.lt arba tel. 8 600 56206.

Laukiame Jūsų!

Eucharistinio Jėzaus seserys

Guronių rekolekcijų namai
2022.08.09 09:00 - 2022.08.13 14:00
Naujienlaiškis