Vokietijos parlamento rinkimai: kad rinkėjų rūpesčiai ir džiaugsmai taptų savais

Vokietijos parlamento rinkimai vyksta tokiu metu, kai Vakarų pasaulyje partijos traukiasi, o auga populistiniai judėjimai. Manau, kad toks politinių galių persiskirstymas gali paskatinti imtis šiuolaikiškesnės lyderystės, nesvarbu, kokia partija laimėtų rinkimus. Dabar žmonėms reikalingi nebe abstraktūs atsakomybės ir teisingumo idealai, bet saugumas ir jį užtikrinanti vienybė. 

Kaip laimėjusi partija gali tai užtikrinti ir atstatyti pasitikėjimą demokratiniais procesais? Man atrodo, ne argumentais ir net ne kandidatų debatais, o empatija, t. y. pasirengimu atsiliepti į tai, ką išgyvena rinkėjas. Laimėti turėtų tie, kurie geba tai padaryti geriau nei kiti. 

Kaip tai galėtų atrodyti praktiškai? Pažvelkime į popiežių Pranciškų: į jo veiksmus stichinių nelaimių ištiktose šalyse, tarp atstumtų visuomenės grupių, elgesį su korumpuotomis Bažnyčios vidinėmis struktūromis. Vadovautis jo pasisakymais mums aktualiais socialiniais klausimais ir gyventi pagal dvasingumą sekant jo pavyzdžiu galėtų paskatinti būsimus ministrus savęs paklausti: kaip galiu vykdyti savo atsakomybę, kad mano rinkėjų rūpesčiai ir džiaugsmai taptų manaisiais? 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×