Stiprinti bičiulystę ir bendrystę – taip būtų galima apibūdinti Vokietijos ir Austrijos Krikščioniškojo gyvenimo (KG) bendruomenės narių viešnagės tikslą. Birželio 21–24 d. jie viešėjo Lietuvoje, vėliau kelionę tęsė Latvijoje ir Estijoje.
Lydimi istoriko dr. Liudo Jovaišos, pirmiausia jie susipažino su ankstyvųjų jėzuitų pėdsakais Vilniuje: Vilniaus šv. Kazimiero (jėzuitų) bažnyčia ir ten dirbusiu šv. Andriejumi Bobole, Vilniaus šv. Jonų bažnyčia, Vilniaus universitetu ir prie šv. Ignoto bažnyčios įkurtu naujokynu. Svečius stebino permaininga jėzuitų istorija ir paveldo gausa dabartinėje sostinėje.
Šv. Mišias Vilniaus šv. Kazimiero (jėzuitų) bažnyčioje aukojęs t. Vytautas Sadauskas, SJ, kalbėjo susirinkusiesiems: „Jūs stengiatės sujungti tikėjimą ir veiklą, siekiate būti kontempliatyvūs veikloje, atpažinti Dievo valią savo kasdieniuose pasirinkimuose“. Jis pasitelkė tą dieną minėto šv. Aloyzo Gonzagos, atsisakiusio kilmingos šeimos privilegijų, gyvenimo pavyzdį ir priminė, kad verta širdį kreipti į dangiškus turtus, kur „nei kandys neėda, kur vagys neįsilaužia ir nevagia“. Kaip šv. Gonzaga, tarnavęs vargšams ir ligoniams, taip ir Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenė yra kviečiama savęs klausti: „Ar naudojame savo išteklius tarnaudami tiems, kuriems reikia pagalbos?“
Šv. Mišių pabaigoje dalyvius pasveikino vargonininkės Renatos Marcinkutės Lesieur, ilgametės bendruomenės narės, įstabiai atliekami M. K. Čiurlionio ir Ch.-M. Widoro kūriniai.
Po to svečiai susitiko su Lietuvos KG bendruomenės nariais. Nors asmeniškai nepažindami vieni kitų, kartais nedrąsiai bendraudami užsienio kalba, bet stiprinami bendrystės ir humoro jausmo, visi dalijosi apie ypatumus savo šalyse. Vokietija ir Austrija – KG bendruomenės steigėjos. Jos dalyvavo 1967 metais suteikiant naują – Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės – pavadinimą iki tol egzistavusioms pasauliečių draugijoms – Marijos sodalicijoms. Lietuva prie Pasaulinės KG bendruomenės oficialiai prisijungė 2013 m. Libano asamblėjoje, nors pirmosios grupelės ėmė kurtis, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Austrijoje yra apie 200 narių, Vokietijoje – apie 1000, o Lietuvoje – 250 narių. Vokietija puoselėja ilgamečius ryšius su kitomis ne Europos bendruomenėmis, pavyzdžiui, Filipinuose.
Pasidalijime nevengta ir sunkesnių temų: bendruomenėje trūksta jaunimo arba kai kuriuos narius atgraso kvietimas įsipareigoti bendruomenei. Nepaisant skirtybių, visus Pasaulio KG bendruomenei priklausančius pasauliečius vienija pastanga savo kasdienybę remti ignaciškojo dvasingumo principais: dvasinėmis pratybomis, malda ir kasdiene peržvalga.
Kitas dienas svečiai aplankė Gailestingumo vietas Vilniuje, taip pat susipažino su Joninių tradicija Kernavėje ir ramiomis Trakų apylinkėmis, o kelionę Lietuvoje baigė malda Kryžių kalne. Po gausybės pašnekesių apie Lietuvą, šio regiono istoriją bei dabartinę situaciją, bendruomeniškiai įsitikino, kad Lietuva tikrai yra Centrinės Europos dalis. Taigi buvo įgyvendintas dar vienas viešnagės užmanymas – pažinti Centrinės Europos jėzuitų provinciją, kuriai priklauso ir Lietuva bei Latvija. Bendruomenės nariai, dėkingi už patirtą svetingumą, iškeliavo į Rygą tęsti savo piligrimystę.