• Robotikos komandos Ukrainos ambasadoje Vilniuje / Komandos „Lituanica X“ nuotr.
  • Komandos pristato robotus Ukrainos ambasadoriui Lietuvoje Petro Beštai / Komandos „Lituanica X“ nuotr.
1 / 2

Vertybinę poziciją parodžiusios robotikos komandos lankėsi Ukrainos ambasadoje

Gegužės 22 d. robotikos komandų „Litbot“ ir „Lituanica X“ nariai ir jų vadovai buvo pakviesti į Ukrainos ambasadą Vilniuje.

Jaunuoliai Ukrainos ambasadoriui Lietuvoje Petro Beštai pristatė savo projektus ir robotų konstrukcijas. Ambasadorius padėkojo komandų nariams už išreikštą solidarumą ir jų vertybinę poziciją.

Šių metų kovo mėnesį robotikos varžybose FIRST Tech Challenge (FTC) Italijoje jaunuoliai atsisakė žaisti su rusų robotikos komanda. Iš Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „Litbot“ ir iš Vilniaus ir Alytaus moksleivių sudaryta „Lituanica X“ dėl šios priežasties buvo diskvalifikuotos iš turnyro ir neteko galimybės dalyvauti pasauliniame robotikos čempionate Hiustone, JAV.

Sugrįžusius po Europos varžybų jaunuolius sveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, Vilniaus ir Kauno savivaldybių atstovai ir daugybė juos palaikančių piliečių.

„Jūsų teisingas apsisprendimas, apie kurį Lietuva išgirdo Kovo 11-osios išvakarėse, buvo geriausia laisvės pamoka ir priminimas tiems, kurie kartais dvejoja ir renkasi pustonius, kad iš tiesų svarbiausia yra išlikti padoriu prieš save ir kitus žmogumi. Ir aukščiausios pergalės visų Jūsų, nė kiek neabejoju, dar laukia ateityje“, – kovo 20 d. susitikime sakė premjerė I. Šimonytė.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×