Pamaldumo Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai sklaida neatsiejama nuo XVII a. gyvenusios mistikės ir šventosios Margaritos Marijos Alacoque regėjimų. Jos dvasios palydėtoju buvo t. Klaudijus Kolombjeras, tapęs Jėzaus Širdies apaštalu. Remdamasis ignaciškąja dvasių skyrimo taisykle, jėzuitas išaiškino, iš kur kilę jos regėjimai apie Dievą. Viename regėjime jai buvo pranešta, jog privalanti savo jėgas paskirti tam, kad būtų įvesta Švč. Jėzaus Širdies iškilmė, ir tėvas Kolombjeras ją palaikė.
Švenčiausiosios Jėzaus Širdies garbinimą perteikia garsusis paveikslas, nutapytas pagal Margaritos Marijos Alakok regėjimą – liepsnojanti širdis su kryžiumi ir erškėčių vainiku. Jis pabrėžia, kad liepsnojanti Dievo meilė žmonėms apima ir Jėzaus kančias ant Kryžiaus.
2006 m., minint enciklikos „Haurietis aquas“ paskelbimo 50-ąsias metines, popiežius Benediktas XVI Jėzaus Draugijos generaliniam vyresniajam t. Peteriui Hansui Kolvenbachui parašė laišką, kuriame pabrėžė išlikusį Švč. Jėzaus Širdies aktualumą. Pasak Benedikto XVI, krikščionims ir toliau tenka nuolatinė užduotis gilinti savo ryšį su Jėzaus širdimi, kad galėtų atgaivinti savo tikėjimą gelbstinčia Dievo meile, vis labiau įtraukdami ją į savo gyvenimą. Giliausia Dievo meilės garbinimo prasmė atsiskleidžia tik tuomet, kai įdėmiau svarstome asmeninę šios meilės patirtį su pasitikėjimu atsidavę jos tarnystei. Žvilgsnis į pervertą Viešpaties šoną, iš kurio teka „kraujas ir vanduo“ (plg. Jn 19, 34), padeda mums atpažinti iš jo tekančių malonės dovanų pilnatvę.
Kaip teigia Benediktas XVI, meilės patirtis, įgyta garbinant pervertą Išganytojo šoną, apsaugo mus nuo pavojaus užsisklęsti savyje ir leidžia mums gyventi dėl kitų. „Mes iš to pažinome meilę, kad jis už mus paguldė savo gyvybę. Ir mes turime guldyti gyvybę už brolius.“ (1 Jn 3, 16)
Šventasis Tėvas šiuo laišku norėjo dar kartą pabrėžti ypatingus jėzuitų nuopelnus skleidžiant Švč. Jėzaus Širdies kultą Bažnyčioje nuo XIX a. vidurio per Maldos apaštalavimo sklaidą.
Šiandien šis „širdžių tinklas“ žinomas kaip 89 šalis apimantis Pasaulinis popiežiaus maldos tinklas. 2018 m. jam suteiktas popiežiškosios institucijos statusas ir patvirtinti įstatai, o tarnystė vadovauti ir toliau patikėta jėzuitams.