1 / 6

Šv. Ignaco metų pabaiga Lojolos bazilikoje

Jėzaus Draugijos generalinis vyresnysis t. Arturo Sosa, SJ, Lojoloje (Ispanija) užbaigė jubiliejinius Šv. Ignaco metus. Jie prasidėjo 2021 m. gegužės 20 d. (Ignacas buvo sužeistas Pamplonos mūšyje 1521 m.) ir baigėsi 2022 m. liepos 31 d., šv. Ignaco dieną. Per šiuos metus jėzuitai visame pasaulyje minėjo Ignaco Lojolos 500-ąsias atsivertimo metines.

Savo homilijoje Lojolos bazilikoje t. Sosa ragino jėzuitus dosniai atsiduoti tarnystei dėl kitų. Bazilika yra šalia šv. Ignaco gimtųjų namų, kuriuose jis po sužeidimo Pamplonoje pradėjo naują savo gyvenimo kelio etapą. T. Sosa pabrėžė, kad, kaip ir Ignacui, yra būtina atpažinti, jog Dievo meilė mūsų gyvenime yra stipresnė nei svajonės apie žemiškus dalykus. Atsivertęs Ignacas įsipareigojo tarnauti silpniausiems, siekti susitaikymo ir rūpinti kūrinija, siekti teisingesnio pasaulio ir tikro broliškumo. Generalinis vyresnysis teigė, kad mes sekame Jėzų visur, kur bandome tarnauti dėl kitų – savo kasdienybėje, savo socialinėje, kultūrinėje ir profesinėje veikloje, bendruomenėje, namuose, biure, politikoje ar virtuvėje.

Atnaujintas Jėzaus Draugijos paaukojimas Švč. Jėzaus Širdžiai 

Švęsdami Eucharistiją, jėzuitai atnaujino Jėzaus Draugijos paaukojimą Švč. Jėzaus Širdžiai. Pirmą kartą 1972 m. tai padarė t. Arrupė, SJ, po to, kai generalinis vyresnysis t. Janas Beckxas, SJ, paaukojo Draugiją 1872 m. Šis paaukojimo atnaujinimas yra priminimas, kad ignaciškasis dvasingumas remiasi giliu Jėzaus Kristaus pažinimu ir meile, vaizduojama Jo Širdyje. Po atnaujinimo akto jautriai skambėjo Cristóbalo Fones, SJ, giesmė, skirta Švč. Jėzaus Širdžiai. T. Sosa pabrėžė, kad šio ypatingo Draugijos paaukojimo atnaujinimas yra įsipareigojimo „dar labiau atverti mūsų akis, kad visa matytume naujai Kristuje“ ženklas.

Ispanijos jėzuitų provincijos informacija 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×