1 / 4

Šiaulių jėzuitų mokykloje krykštauja vaikystė

Prieš penkerius metus įsteigus Šiaulių jėzuitų mokyklą, Šiauliuose atsirado mokykla, kurioje pagal jėzuitiškos auklybos principus vykdomas ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas.

„Kodėl laikas yra brangus? Kiek kainuoja laikas? Kiek kainuoja vaikų laikas?“ Ne, tai ne filosofijos pamoka, tai – matematika, kurios, kaip ir kitų dalykų, Šiaulių jėzuitų mokykloje mokoma pagal integruoto ugdymo principus. Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas yra grindžiamas jėzuitiška auklyba – akademiniu meistriškumu, dėmesingumu asmenybei ir visuminiu pasaulio suvokimu.

Mokyklos direktorė Giedrė Statkutė pasakoja, kad apie darbą klasėse ir mokyklos kultūrą iškalbingiausiai liudija tėveliai, atvesdami ir patikėdami savo vaiką mokyklai. Tėvų susidomėjimas mokykla didėja, kasmet auga mokinių skaičius. 2016 m. įsteigus mokyklą, priimti 35 mokiniai, o 2021 m. – net 260.

Jėzuitiška auklyba grindžiamas ugdymas, kaip tinkamas ir atitinkantis šeimų poreikius, atsiskleidžia ne tik per augančius mokinių skaičius, bet visų pirma per bendrystę – asmeninį ryšį su vaikais, tėvais ir mokytojais. Tėvams, su kuriais kalbamasi prieš vaikui ateinant į mokyklą, yra sakoma: „Jūs matuojatės mūsų batus, mes matuojamės jūsų batus – ir žiūrime, ar galėsime jais apsikeisti, jei pakeliui batai nuspaus“. Kiekvieną pusmetį tėvai kviečiami asmeniniam pokalbiui su mokytojais, pagalbos specialistais, vadovais. Taip kuriamas gyvas santykis ir vėl prisimenami batai bendroje kelionėje.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×