• 2023 m. MAGIS vasaros renginio uždarymas / Aistės Karpytės nuotr.

„Pažinti Nepažintą” kviečia MAGIS VASARA 2024

Neda Letukytė

Jau tryliktą kartą kviečiame 18–35 m. jaunuolius skirti savaitę savęs, bendruomenės ir Dievo paieškoms. Liepos 7–13 d. MAGIS VASAROS renginyje jūsų lauks ignaciškuoju dvasingumu paremti eksperimentai.

„Vasaros MAGIS visuomet tampa vieta, kur galime atsipalaiduoti ir išbandyti save, veikti tai, ko šiaip sau neleistume, girdėti save ir kitus, įprasti reflektuoti savo patirtis, sutikti Dievą“, – sako Akvilė Minčinkaitė, Lietuvos MAGIS koordinatorė.

Ji pasakoja, kad liepos 7–13 dienomis vyksiantis renginys sieks padėti „Pažinti Nepažintą“ – būtent taip skamba šių metų tema, lydėsianti dalyvių veiklas, apmąstymus ir refleksijas. Juk pažinimas – niekad nesibaigiantis procesas, o savęs, kito ar Dievo pažinimui dažnai prireikia ir viso gyvenimo.

Į atradimų kelionę dalyviai kviečiami leistis viename iš trijų siūlomų eksperimentų: piligrimystėje dviračiais, meno ir dvasingumo arba socialiniame eksperimentuose.

„Dalyvavimas eksperimente ne tik leidžia geriau pažinti save, tačiau ir atneša nuostabių naujų pažinčių ir patirčių, kurias galima išgyventi vos per savaitę. O svarbiausias dalykas – turime asmeninio laiko geriau susipažinti su jėzuitiškais gyvenimo ir maldos principais“, – pasakoja Andrius Kilius, su bičiuliais koordinuosiantis piligrimystės dviračiais eksperimentą.

Jam antrina ir Ieva Stadalninkaitė, besiruošianti dalyvius sutikti meno ir dvasingumo eksperimente: „MAGIS patirtis yra apie susitikimą su tikruoju savimi, nusimetant visus susikaustymus, visas kaukes, atveriant širdį. Tarsi investicija į save, kad pripildytum resursus, kuriuos esi išnaudojęs. Turbūt vienas iš gražiausių dalykų eksperimento metu yra susitikimas su kitais – vyksta patirčių mainai išklausant ir įsiklausant.“

Įsiklausyti ne tik į bendruomenės narius, bet ir į Dievo Žodį kasmet padeda jėzuitai, lydintys dalyvius. Šiemet eksperimentuose dalyvaus t. Mindaugas Malinauskas, SJ, t. Aldonas Gudaitis, SJ, t. Algimantas Gudaitis, SJ, Donatas Kuzmickas, SJ ir Gabrielius Zaveckas, SJ. Anksčiau ne kartą MAGIS eksperimentų dalyvius lydėjęs t. Eugenijus Puzynia, SJ, prisimena, kad MAGIS patirtis jam asocijuojasi su Dievo atpažinimu ir priėmimu kasdienybėje:

„Vasaros MAGIS reginys ir apskritai pati idėja pakviesti jaunus žmones „išbandyti“ ignaciškąjį dvasingumą man visuomet asocijuojasi labiau su kokybe nei su kiekybe: per skirtingas siūlomas patirtis (piligrimystę, meną, socialinę tarnystę) atpažinti ne tik savo talentus bei savęs dovanojimo kitiems grožį, bet ir užčiuopti pasaulio konkretybėje pulsuojančią Dievo Dvasią. Pasaulis yra pilnas Dievo, jei tik norime ir trokštame Jį atpažinti bei skirti laiko šiai susitikimo patirčiai – MAGIS yra būtent apie tai.“

Registracija jau vyksta. Registracijos anketą užpildyti galima paspaudus ant šios nuorodos, o daugiau informacijos apie renginį rasite Magis LT Facebook puslapyje.

„Aš tikiu, kad Dievas kiekvienam yra paruošęs kažką labai asmeniško, tik ar mes išdrįsime atsiliepti kvietimui?“ – nepraleisti progos kviečia A. Minčinkaitė.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×