Nuotolinė ekskursija po Šv. Kazimiero bažnyčią

Balandžio 10 d. vyko nuotolinė ekskursija po Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčią, kurią vedė istorikas dr. Liudas Jovaiša ir t. Eugenijus Markovas, SJ. Tai buvo puiki proga pasivaikščioti po lankytojams retai atveriamas erdves – nusileisti į požemius, užlipti į bokštą ir prie vargonų ir prisiminti ilgą ir įvairią šios bažnyčios ir jėzuitų istoriją.

Dr. L. Jovaiša priminė, kad prie Šv. Kazimiero bažnyčios įsikūrusiuose profesų namuose trumpiau ar ilgiau yra gyvenę šie jėzuitai: filosofas ir retorikos teoretikas Žygimantas Liauksminas, dvasingumo mokytojas Mikalojus Lancicijus, pamokslininkas Konstantinas Sirvydas, nuodėmklausys ir pamokslininkas, Marijos sodalicijos dvasios tėvas, šv. Rašto aiškintojas šv. Andriejus Bobolia.

Lankytojai galėjo nuotoliniu būdu apsilankyti po didžiuoju altoriumi esančioje kriptoje, kurioje saugomas relikvijorius, į Vilnių atsiųstas 1938 metais, paskelbus šv. Bobolią šventuoju, taip pat viename iš koridorių pamatyti atminimo lentą, menančią, kad 1917 m. liepos 29 d. pamaldose dalyvavo Jo Didenybė Vokietijos imperatorius Vilhelmas II.  

Nuo Šv. Kazimiero bažnyčios bokšto atsivėrė retai matomas vaizdas į vieną gražiausių Europos baroko kupolų. O tiems, kurie dar nebuvo matę džiazo muzikanto Vladimiro Tarasovo instaliacijos „Varpeliai šv. Kazimierui“ ir Vokietijos jėzuitų dovanoto varpo, šįkart buvo proga tai išvysti iš itin arti.

Prof. Renata Marcinkutė-Lesieur žaismingai pristatė vargonų išskirtinumą ir leido pasimėgauti ypatingu šio muzikos instrumento skambesiu.

Ekskursijos metu surinktos aukos bus skiriamos jėzuitų jaunimo sielovados MAGIS vasaros stovyklai

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×