1 / 5

Niurnberge atidarytas jėzuitų socialinės ekologijos centras „Ukama“

Rugsėjo 30–spalio 2 d. Niurnberge surengtas kongresas, kuriuo savo veiklą oficialiai pradėjo jėzuitų įsteigtas socialinės ekologijos transformacijos centras „Ukama“. Apie 150 dalyvių aktyviai įsitraukė į diskusijas ir seminarus, kurių pagrindinis dėmesys buvo skirtas klimato krizei ir jos pasekmėms.

Kaip teigia Centrinės Europos jėzuitų provincijolas Bernhardas Bürgleris, kūrinija yra viena iš keturių jėzuitų visuotinių apaštalinių pirmenybių. Visame pasaulyje jėzuitai rūpinasi pažeidžiamiausiais, kuriuos klimato krizė paliečia skaudžiausiai. Būti kelyje su vargšais – tai antroji jėzuitų visuotinė apaštalinė pirmenybė, taigi steigdami ekologijos transformacijos centrą, jėzuitai nori atsiliepti į aktualiausius visuomenės poreikius.

Ką reiškia pavadinimui pasirinktas žodis „Ukama“? Klausas Väthröderis, SJ, Centrinės Europos jėzuitų Socialinių ir ekologijos reikalų delegatas paaiškina, kad tai šonų kalbos žodis, vartojamas Užsahario Afrikos šalyse kalbant apie santykius tarp visų dalykų ir būtybių, taip pat tarpusavio santykius tarp dabartinės kartos, būsimų kartų ir protėvių. Taigi „Ukama“ reiškia visų giminystę su visais.

Klimato aktyvisto ir knygų autoriaus dr. Jörgo Alto, SJ, vertinimu, kongresas buvo itin sėkmingas: jame būta kūrybingų, kartais kontraversiškų, bet visada konstrukyvių diskusijų. Prie centro „Ukama“ yra įsikūrusi keturių jėzuitų bendruomenė, kuri priima pabėgėlius iš įvairių krizės paliestų regionų. Jėzuitų tarnybos pabėgėliams (JRS) koordinatorius Dieteris Mülleris, SJ, teigia, kad jėzuitų bendruomenė yra pasirengusi nuolat priimti pabėgėlius: tiek teikiant bažnytinį prieglobstį tiems, kuriems gresia deportacija, tiek priglaudžiant Ukrainos moteris su vaikais.

Socialinės ekologijos centre siekiama sutelkti ekspertus, švietimo specialistus, mokslininkus, pilietinę visuomenę ir politikus. Tai taip pat turėtų būti dvasinis centras bei aktyvių piliečių veiklos vieta, skirta rinktis, generuoti idėjas ir kurti planus. Steigdami tokio pobūdžio instituciją, jėzuitai siekia sutelktomis jėgomis įgyvendinti ne tik socialinį, bet ir ekologinį teisingumą.

Daugiau informacijos (vokiečių kalba) apie kongresą rasite čia.

 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×