• Norbert-Tukaj nuotr.
1 / 3

Lojoteka – interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2021” nugalėtoja

Edukacinis medijų centras „Lojoteka“ – bendras Lietuvos jėzuitų ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos projektas – tapo interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2021” kategorijos „Viešoji erdvė“ nugalėtoju! 

Edukacinio medijų centro „Lojotekos“ vadovė Rūta Grišinaitė-Bernotienė pasakoja, kad interjero projektavimo kelionė prasidėjo dar 2017 m. rugpjūčio mėnesį, kai Vilniaus jėzuitų gimnazija drauge su architektų komanda INBLUM surengė kūrybines dirbtuves gimnazijos stovyklavietėje Guopstose. Šių dirbtuvių tikslas buvo įtraukti bendruomenės narius į aktyvią diskusiją ir bibliotekos interjero projektavimo procesą, išgryninti gimnazijos ir jėzuitų poreikius ir idėjas, kokia veikla turi vykti bibliotekoje (erdvių funkcijos), kas bus pagrindiniai erdvių naudotojai ir kaip užtikrinti funkcijų ir naudotojų tarpusavio ryšių suderinamumą.

Pasak R. Grišinaitės-Bernotienės, kūrybines dirbtuves architektai organizavo pasitelkdami strateginį žaidimą, kurį plačiai naudoja Vakarų Europos architektai, siekdami įtraukti bendruomenę į viešųjų pastatų projektavimo procesą, išsigryninant viziją ir projektavimo tikslus. Po kūrybinių dirbtuvių buvo pristatyti rezultatai – 2017 m. rugsėjo 18 d. architektai, apibendrinę visas išsakytas idėjas ir mintis, pateikė pagrindinių erdvių funkcijų bei naudotojų sąsajų principines schemas. Remdamiesi šiomis išvadomis, architektai parengė interjero koncepciją, pagal kurią ir buvo sukurtos dabartinės Lojotekos erdvės.

Šiemet interjero architektūros konkurse „Mano erdvė 2021“ dalyvavo kone pusantro šimto darbų. Juos vertino tarptautinė komisija: pirmininkas interjero architektas, ADWS („Antonio De Antonis Work Studio“) biuro įkūrėjas, Italijos interjero dizainerių asociacijos Milano sekcijos prezidentas, Italijos nacionalinės dizaino standartų tarybos narys, aukštesniosios dizaino mokyklos MIBE Peskaroje valdybos narys, dėstytojas Antonio Domenico De Antonis. Kiti komisijos nariai: Rósa Dögg Porsteinsdóttir – Islandijos interjero architektų (FHI) asociacijos prezidentė bei Matthias Franzas iš Vokietijos – Bavarijos architektų rūmų narys, Vokietijos interjero architektų sąjungos viceprezidentas, Bavarijos interjero architektų sąjungos iždininkas.

Lojoteka ir Vilniaus jėzuitų gimnazija dėkoja bendruomenei bei interjero projekto autoriams UAB „INBLUM” komandai už bendrą kelionę rezultato link.

Šiandien Lojoteka atvira ne tik gimnazijos ir jėzuitų bendruomenei, bet ir vilniečiams ir miesto svečiams. Estetiška, atvira ir funkcionali erdvė kviečia būti ir augti kartu. Pasižvalgyti ir jaukiai pabūti Lojotekos erdvėse galite kiekvieną darbo dieną 17–19 val. ir šeštadieniais 11–16 val.

Daugiau informacijos apie Lojoteką rasite čia.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×