• Akvilė Minčinkaitė ir Kotryna Petrauskaitė – antra ir trečia iš dešinės/Asmeninio archyvo nuotr.

Jėzuitų alumnai – skirtingi, bet vienijami bendrų vertybių

2024 m. gegužės 24–26 d. įvyko Europos jėzuitų alumnų konfederacijos (ECJA) susitikimas Milane (Italijoje). Jį organizavo Milane esančios Leono XIII jėzuitų mokyklos (Istituto Leone XIII) alumnų asociacija. Į susitikimą atvyko dalyviai iš Austrijos, Italijos, Ispanijos, Maltos, Portugalijos, Šveicarijos, Vengrijos, Vokietijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo Akvilė Minčinkaitė ir Kotryna Petrauskaitė, Kauno jėzuitų gimnazijos alumnės.

Alumnai pristatė savo veiklą akademinėje srityje, skleidžiant ignaciškąjį dvasingumą. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad pirmiausia dėmesys turi būti skiriamas mokytojų ugdymui. Mokytojai turi gerai pažinti ignaciškąjį dvasingumą ir jėzuitiško ugdymo aspektus, o tada perteikti šias vertybes mokiniams. Alumnai veiklūs ir kitose srityse, pavyzdžiui, ECJA siūlo ignaciškosios lyderystės programą verslo atstovams.

Atvykusiųjų laukė turtinga kultūrinė programa: apsilankymas Švč. Mergelės Marijos Maloningosios (Santa Maria delle Grazie) bazilikoje, kurioje buvo galima pasigėrėti Renesanso laikų šedevru – Leonardo da Vinči paveikslu „Paskutinė vakarienė“. Šv. Ambraziejaus bazilikoje (Basilica di Sant’Ambrogio) dalyviai artimiau susipažino su šio Milano globėjo gyvenimo istorija. 

Milane jėzuitų iniciatyva vykdoma neįprasta socialinė veikla – prie Šv. Fidelio (Sante Fidele) bažnyčios įkurtame bare nemokamai aptarnaujami benamiai ir nepasiturintys žmonės. Čia jie gali pasivaišinti nealkoholiniais gėrimais. Bendraudami ir leisdami laiką estetiškoje erdvėje, jie atgauna prarastą orumo jausmą. Bare lankosi ir įprasti klientai, taigi taip sumažėja atskirtis tarp įprastai atitolusių socialinių grupių. Tame pačiame „socialiniame centre“ jėzuitai ėmėsi ir kitos iniciatyvos: skaityti ir aptarti knygas. Be to, jėzuitai turi ir vaistinę, kuriai vaistus aukoja geradariai ar kitos vaistinės, o šie vaistai po to dalijami benamiams ir nepasiturintiesiems.

Susitikimo pabaigoje Lisabonos jėzuitų gimnazijos alumnų asociacija pristatė Erasmus+ projekto galimybes ir pakvietė visas asociacijas prisijungti, siekiant drauge kurti ignaciškomis vertybėmis grįstą visuomenę.

Kiekviename susitikime alumnai prisimena t. Pedro Arrupės, SJ, mintį: būti „vyrais ir moterimis dėl kitų“, taigi tarnauti kitiems.

Susitikimas darkart patvirtino mintį, kad visų alumnų bendrystės esmė – bičiulystė. Drauge praleistas laikas dar labiau sutvirtino bičiulystę tarp jėzuitų alumnų – įvairaus amžiaus, skirtingų kultūrų ir galimybių, bet vienijamų bendrų vertybių.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×