• Emilija Platūkytė per išleistuves. Asmeninio archyvo nuotr.

Įsteigta stipendija – padėka mokyklai už viską, ką ji man suteikė

Emilija Platūkytė 2019 m. baigė Kauno jėzuitų gimnaziją (KJG), Tarptautinio bakalaureato (TB) programą. Šiuo metu ji baigia ekonomikos studijas Niujorko universitete, gilinasi į matematikos sritį. Nepaisant intensyvių studijų, mergina dar ir dirba – moko matematikos įvairių pasaulio šalių mokinius, be to, padeda koordinuoti papildomo ugdymo akademijos „Alfa klasė“ veiklą Lietuvoje.
Didžiąją laiko dalį praleidusi universiteto padalinyje Abu Dabyje, KJG alumnė mintimis ir širdimi niekada nenutolo nuo savo mokyklos. 2020 m. Emilija įsteigė TB programos stipendiją, kuria kompensuojamos vienerių mokslo metų išlaidos už ugdymą KJG. Šia stipendija 2022–2023 mokslo metais džiaugiasi jau antrasis TB programos mokinys. Emilija sutiko raštu pasidalyti savo mintimis apie savo idėjos sumanymą.


Kaip mokykla prisidėjo siekiant gyvenimo tikslų, formuojant asmenybę?
Gimnazijoje praleidau labai daug metų, per kuriuos pažinau begalę nuostabių žmonių. Visada žavėjausi mūsų mokytojų atsidavimu – jie tapo ir gyvenimo pamokų šaltinis. Mokykloje sutikau ir savo gyvenimo draugus, kurie iki šiol yra šalia. Jų palaikymas bei skatinimas tobulėti buvo ir yra didelis mano kasdieninės motyvacijos šaltinis. TB programa, kurią baigiau mokykloje, kardinaliai pakeitė mano požiūrį į mokslą ir atvėrė pasaulio duris. Dėl jos šiandien esu ten, apie ką anksčiau net nebūčiau svajojusi.


Koks mokyklos įvaizdis liko ją baigus? Koks prisiminimas šilčiausias?
Šiltų prisiminimų yra įvairiausių – nuo ekskursijų, mokinių parlamente organizuotų renginių, iki dviejų žuvyčių auginimo TB kambaryje! Per visus metus, kuriuos praleidau mokykloje, mačiau, kaip ji tobulėja ir juda į priekį. Kai pradėjau mokytis gimnazijoje, neturėjome nei naujojo priestato, nei TB klasių, nei paruošiamosios TB programos, nei džemperių su gimnazijos emblema. Tik išvykusi studijuoti bei susipažinusi su žmonėmis iš kitų šalių mokyklų supratau, kiek daug mūsų gimnazija yra pasiekusi ir kiek daug ji gali duoti savo moksleiviams. Linkiu, kad šis progresas nesustotų!


Kaip kilo mintis įsteigti TB programos stipendijos fondą?
Kai 11 klasėje mokiausi Amerikoje, likau sužavėta tuo, kokią didelę dalį mokyklos bendruomenėje užima jos alumnai. Įsteigiau TB programos stipendijos fondą norėdama plėsti šios programos populiarumą bei suteikti galimybę globalaus išsilavinimo siekti tiems, kuriems ši programa būtų sunkiai „įkandama“. Tikiu, kad tai įkvėps ir kitus alumnus dalintis ir prisidėti prie tolimesnio gimnazijos vystymosi.


Kokią naudą jauti sau dėl šios iniciatyvos?
TB programos stipendijos fondas – mano padėka mokyklai už viską, ką ji man suteikė. Džiaugiuosi, jog kasmet organizuodama stipendijos konkursą turiu galimybę pažinti dabartinius gimnazijos moksleivius ir stebėti, kaip atkakliai jie juda į priekį. Steigdama stipendiją nesitikėjau, jog ši iniciatyva ir man pačiai suteiks tiek puikių emocijų ir naujų patirčių.


Ko palinkėtum dabartiniams jaunuoliams?
Moksleiviams palinkėčiau daug drąsos ir pasitikėjimo savimi! Siekite savo svajonių, nes kartais net neįsivaizduojame, koks įdomus kelias mūsų laukia ateityje. Be to, linkiu nepamiršti, jog mokykla – daug daugiau nei tik akademinių žinių vieta.

 

Klausimus uždavė Liauda Mažeikienė

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×