• Nuotr. KJG alumnų asociacija
  • Akvilė Minčinkaitė, Marija Dūdaitė
1 / 2

Europos jėzuitų alumnų konfederacijos delegatų susitikimas Vienoje

Rugsėjo 23–25 d. Vienoje įvyko Europos jėzuitų alumnų konfederacijos delegatų susitikimas, kuriame dalyvavo ir Kauno jėzuitų gimnazijos (KJG) alumnės Marija Dūdaitė, Ieva Dūdaitė-Radžiūnė ir Akvilė Minčinkaitė.

Susitikime buvo dalijamasi Europos jėzuitų alumnų organizacijų veiklų naujienomis ir įspūdžiais iš liepos 12–17 d. Pasaulinės jėzuitų alumnų sąjungos kongreso Barselonoje, taip pat kalbama apie 2023 m. Pasaulinį MAGIS susitikimą Portugalijoje.

Vyko naujos valdybos rinkimai. Tarp aštuonių valdybos narių bus ir Lietuvos atstovė – Akvilė Minčinkaitė, buvusi KJG alumnų asociacijos pirmininkė ir Lietuvos MAGIS koordinatorė.

Susitikimą papuošė įstabus KJG alumnių seserų pianistės Ievos Dūdaitės-Radžiūnės ir operos solistės Marijos Dūdaitės duetas.

Dieną prieš konferenciją Centrinės Europos jėzuitų provincijos alumnai aplankė Šv. Aloyzo kolegiją Lince, susipažino su mokyklos modeliu, moksleiviais, programomis ir mokyklos direktoriumi.

Susitikimo pabaigoje Konfederacijos Generalinė asamblėja priėmė rezoliuciją dėl Ukrainos, kurioje išreiškiamas Europos jėzuitų alumnų konfederacijos palaikymas Ukrainos – Europos šeimai priklausančios šalies – nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui. Konfederacija įsipareigojo paremti bet kokią Jėzaus Draugijos iniciatyvą, siekiančią įsteigti jėzuitų švietimo instituciją Ukrainos teritorijoje, pripažintoje tarptautiniu mastu.

Susitikimas baigėsi šv. Mišiomis, dalyviai meldėsi už taiką Europoje ir pasaulyje bei už visus alumnus.

Kitais metais Europos alumnų susitikimas vyks Gdynėje (Lenkijoje). 

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×