Eksperimentiniai pokalbiai – apie gyvenimo prasmę

Apie gyvenimo ir dalykų prasmę – apie tai Latvijos jėzuitas t. Jānis Meļņikovs, SJ, su įvairiais pašnekovais kalbasi tinklalaidėje „Eksperimentiniai pokalbiai“ („Eksperimentalas sarunas“). Kaip teigia šios tinklalaidės iniciatorius t. Janis, atsakymų į egzistencinius klausimus ieškoma per pokalbio dalyvių įvairialypę – psichoterapinę, filosofinę, meninę, politinę, mokslinę, dvasinę ir, žinoma, gyvenimiškąją – prizmę ir asmeninę patirtį.

Prieš porą metų pradėjus kurti šią tinklalaidę, sąmoningai apsispręsta neakcentuoti nei katalikiškos, nei jėzuitiškos perspektyvos, bet veikiau žvelgti į bendrus dalykus įvairiose prasmės paieškose. Todėl laidose kalbinamos Latvijoje gerai žinomos asmenybės: kognityvinių mokslų specialistas Jurģis Skilters, Latvijos nacionalinio teatro meno direktorius Viesturs Kairis, Oksfordo universiteto migracijos antropologijos dėstytoja dr. Dace Dzenovska, šizofrenija serganti ir apie tai rašanti tinklaraštį Ofelija Spektore, filosofas Arturs Logins, baptistų pastorius Edgars Mažis ir daugybė kitų garsių Latvijos žmonių. 

Tinklalaidė buvo pradėta rengti su Vokietijos fondo „Renovabis“ parama. Ruošiant laidas talkina Latvijos universiteto komunikacijos mokslų daktarė Velta Skolmeistere. „Studija“ yra įsikūrusi Rygos jėzuitų namuose, intensyviai ieškoma vietinių rėmėjų paramos. 

Kaip teigia Jānis Meļņikovs, trečiasis laidų sezonas šiek tiek pakeis savo profilį, nes bus įdėmiau žvelgiama į viešajį sektorių: į tai, kaip žmonės sąveikauja vieni su kitais, koks yra religijos vaidmuo viešojoje erdvėje, ką reiškia „geras gyvenimas“ ir kaip jį pasiekti. Bet prasmės klausimai ir toliau liks aktualia ir gvildenama tema.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×