1 / 4

Drezdenas – 100 metų dvasinėms pratyboms

Hoheneicheno namams – 100 metų: gera dirva geriausiems dalykams

„Vargu ar galima įsivaizduoti geresnę vietą rekolekcijų namams!“ Taip laiške Saksonijos princesei Marijai Imakulatai (Maria Immaculata) savo nuomonę išsakė 1921 m. lapkritį Hoheneichene apsilankęs t. Augustinas Bea, SJ, tuometinis Aukštutinės Vokietijos jėzuitų provincijolas. Marija Imakulata buvo paskutinio Saksonijos karaliaus brolienė. 1921 m. Hoheneicheno namus ji padovanojo Jėzaus Draugijai, paliudydama tarnystę savo mylimai Saksonijos tėvynei ir, kad atsikrausčius jėzuitams, būtų išgelbėta daug sielų. Laimingo atsitiktinumo dėka ji gavo dovanų namą ant Elbės šlaito – visas kompleksas tobulai tinka ignaciškosioms rekolekcijoms.

Šaltinis labirinte

Štai jau 100 metų Drezdeno Hosterwitze, ant Elbės šlaito netoli Pilnitzo pilies, jėzuitai vykdo šių namų steigėjos pavedimą. Jubiliejiniams 2021-iesiems metams pasirinkome šūkį „Gera dirva geriausiems dalykams“, remdamiesi Ignaco Lojolos žodžiais, pasakytais apie rekolekcijas, kad jos yra „geriausia, ką aš šiame gyvenime galiu išmąstyti, išjausti ir suprasti; ką kiekvienas žmogus galėtų panaudoti sau ir kokį vaisių galėtų nešti kitiems, būdamas jiems naudingas“. Taip pat dėl to, kad daugelis rekolektantų kaskart patvirtina, kad Hoheneichenas „yra puiki dirva“ rekolekcijoms. „Taip gera čia būti! Dar tik kylant į Hoheneicheną prisipildė mano širdis“, – sako dažnas čia atvykęs rekolekcijų dalyvis. Išties, kylant į viršų atsiveria naujos erdvės ir vaizdai, o aukšti ir seni parko medžiai bei vingiuoti takeliai atveda į kiemą su labirinto akmeniu. Labirinto viduryje trykšta šaltinis. Išorinė aplinka atitinka rekolekcijų kelią, kelią į vidų iki centro – iki jėgų ir gyvenimo šaltinio.

Naujienlaiškis

Das Magazin „Jesuiten“ erscheint mit Ausgaben für Deutschland, Österreich und die Schweiz. Bitte wählen Sie Ihre Region aus:

×
- ×