EUROPOS MAGIS 2019 – „Pažinti, Pamilti, Dalintis!“

Liepos 23 – 31 dienomis Lietuvos jėzuitų provincija surengė Europos Magis 2019 susitikimą jaunimui. Tai tarptautinis jėzuitų sielovados renginys, skirtas 18 - 35 metų jauniems žmonėms, besidomintiems Ignaciškuoju dvasingumu. Į renginį atvyko daugiau nei 210 dalyvių iš 25 skirtingų pasaulio šalių. Dalyvių sulaukta ne vien iš daugelio Europos valstybių, bet ir iš tolimųjų šalių, tokių kaip Meksika, Pietų Korėja, Sirija, Indija ar Peru.


2019 metai žymi 450 metų jubiliejų, kai Lietuvoje įsikūrė Jėzaus draugija – jėzuitai. Šis jubiliejus įvairiais renginiais yra minimas visus metus, o Europos Magis 2019 susitikimas tapo vienu svarbiausių jubiliejaus akcentų. Šių metų susitikimo pagrindinis šūkis ir renginio tematika buvo vieninga su visų metų Jėzuitų misijos Lietuvoje jubiliejaus šūkiu – „Pažinti, pamilti, dalintis“. Europos Magis taip pat buvo susietas su šiųmetėmis Pasaulio jaunimo dienomis, vykusiomis Panamoje.


Tarptautinį jaunimo susitikimą sudarė dvi dalys: Magis eksperimentai ir Uždarymo Renginys. Europos Magis 2019 eksperimentai vyko Lietuvoje ir Latvijoje liepos 23 - 29 dienomis. Eksperimentų metu dalyviai, suskirstyti į 11 mažesnių grupelių, turėjo galimybę vykdyti norimas veiklas – dalyvauti piligriminėse kelionėse bei rekolekcijose, užsiimti socialinėmis, ekologinėmis ar meno veiklomis.

Ekologijos temai skirti eksperimentai jaunus žmones kvietė susitelkti ties praktiniais ir dvasiniais metodais, kurie padeda tapti gamtai draugiškesniu kataliku kasdienybėje. Naujų žinių jie galėjo pasisemti kūrybinėse dirbtuvėse, susitikimuose su ekologinių judėjimų Lietuvoje įkūrėjais. Šiuos eksperimentus įkvėpė popiežiaus Pranciškaus raginimai ieškoti praktinės ir vidinės dvasinės ekologijos bei enciklika „Laudato Si“.


Jaunimas, pasirinkęs piligrimystės eksperimentą, išbandė įvairius keliavimo būdus. Jie ne tik turėjo galimybę žygiuoti pėsčiomis, tačiau taip pat minant dviračiais ar iriantis valtimis grožėtis nuostabiomis Lietuvos bei Latvijos vietovėmis. Piligrimai keliavo Camino Lituano maršruto dalimi iš Šiluvos į Kauną, buvo nustebinti Lietuvos pajūrio grožiu Kuršių Nerijoje bei Mėlynąją ežerų žeme Latvijoje, keliaudami iš Rezeknės į Agluoną.


Menų ir kultūros eksperimentų kategoriją pasirinkę dalyviai įsitraukė į choro, Taizė muzikos, teatro ar net maisto gaminimo užsiėmimus. Dalyviai ieškojo Dievo šlovinime, kurdami teatro improvizacijas ir netgi eksperimentuodami kulinarijos srityje. Visų užsiėmimų pabaigoje jaunimas eksperimentų vaisiais dalinosi ne tik vieni su kitais, bet ir su miestelių, kuriuose vyko veiklos, bendruomenėmis.


Jaunimas, pasirinkęs Dvasingumo eksperimentą, Dievo ieškojo tylos rekolekcijose. Dalyviai atsitraukė nuo kasdieninio triukšmo ir skubėjimo bei patyrė tylos grožį ir prasmę.


Jauni žmonės, pasirinkę socialinę veiklą, vyko į Rygą, kur susipažino su Motinos Teresės seserimis. Eksperimento dalyviai jungėsi į kasdienę seserų misiją tarnaudami vargšams, asmenims, kenčiantiems nuo priklausomybių bei skirdami savo laiką vaikams iš socialinės rizikos šeimų.


Po dvasiškai praturtinusių ir jaudinančių Magis eksperimentų patirčių dalyviai sugužėjo į Kauną, baigiamąjį Magis Uždarymo Festivalį. Jaunimas kviestas vakarą praleisti susitaikinimo pamaldose, giedant Lietuvos Jaunimo Dienų chorui. Kitą dieną taip pat netrūko įvairiausios veiklos: vyko kūrybinės meno dirbtuvės, ekskursijos po Kauną bei choro „Exaudi“ koncertas-meditacija „Kristaus veidas“. Vakare jaunimas turėjo galimybę prisiliesti prie Centrinės Amerikos kultūros, klausantis Parranda Polar grupės atliekamos muzikos, ragaujant tradicinius užkandžius ir gėrimus. Paskutiniu ir svarbiausiu Europos Magis 2019 akcentu tapo iškilmingos Šv, Mišios, skirtos paminėti Šv. Ignaco Lojolos iškilmes, liepos 31 d. Dalyviai išsiskirstė namo, laukdami kito Europos Magis susitikimo, kuris 2020 m. rugpjūčio 1 – 9 dienomis vyks Vengrijoje.


Nuotraukos: Marija Staniulytė ir Andras Kretzer

Dalintis