Jėzuitai pasakoja apie popiežiaus kelionę į Iraką

Popiežiaus vizitas pandemijos laikais: savo vizitu Irake popiežius Pranciškus akcentuoja krikščionių, žydų ir musulmonų vienybės svarbą.

Du vokiečių jėzuitai, t. Marc Stephan, SJ iš Amano ir t. Peter Balleis, SJ iš Ženevos šiuo metu yra kartu su popiežiumi ir pasakoja štai ką:

„Šv. Jurgio bažnyčios, seniausios Erbilyje, kurios amžius siekia 8-ą šimtmetį po Kristaus, varpai skambėjo neįprastai ilgai ir neįprastu metu – penktadienio popietę. Varpai skambėjo, sveikindami popiežių Pranciškų Irake, kuris tuo metu išsilaipino šalies sostinėje Bagdade.

Į oro uostą vedančioje gatvėje, o taip pat Ankavos (krikščionių rajono Erbile) pagrindinėje gatvėje buvo iškabinti oficialūs kurdų vyriausybės sveikinimo plakatai. Tačiau pačioje bažnyčioje, kaip ir kitose Ankavos bažnyčiose, nebuvo matyti jokių plakatų, skelbiančių apie popiežiaus atvykimą. Aplinkui nėra daug ženklų, nurodančių šį istorinį vizitą. Viešose diskusijose girdimi kritiški pastebėjimai apie koronos taisykles ir apie popiežiaus mišias stadione: Erbile net sausakimšame turguje beveik niekas nedėvi kaukių; arbatų namai ir restoranai vis dar yra atidaryti.

Iš kurdų musulmonų girdimas nepasitenkinimas, kad popiežius Pranciškus susitinka su vyriausiuoju ajatola Ali Al-Sistani (šiitų musulmonų vyriausiuoju vadovu). Šiitiškos karinės grupuotės, kurios dar prieš dvi savaites apšaudė Erbilą raketomis, pažadėjo kovos veiksmų pauzę vizito metu.

Visa tai padeda suprasti, kokia sudėtinga yra popiežiaus Pranciškaus piligrimystė Abraomo ir pranašo Jonos gimtinėje.

Sekmadienį Ninevės lygumų kaimų krikščionys su džiaugsmu laukia popiežiaus apsilankymo.“

Dalintis