​Atsinaujinę rekolekcijų namai

Dar tarpukariu Kauno jėzuitų gimnazijos vadovai, siekdami užtikrinti sveikas mokymosi sąlygas, manė esant būtina turėti kokią nors vietą užmiestyje, kur gimnazijos bendruomenė galėtų išvykti pailsėti ir pasimelsti. Dėl to buvo įsigytas sklypas su namu Kulautuvoje, iš pradžių naudotas kaip jėzuitų vasarnamis.

Atgavus Nepriklausomybę, Kulautuvos stovyklavietė vėl pradėta naudoti gimnazijos reikmėms. Sudarytos sąlygos mokiniams atlikti kasmetines savaitgalio rekolekcijas su klase. Ilgainiui Kulautuva tapo neatsiejama gimnazijos gyvenimo dalimi – vieta, kur vyksta jėzuitų mokykloms būdingas neformalusis ugdymas. Be to, Kulautuvos rekolekcijų namai priima ir kitas grupes, pvz., Gyvenimo ir tikėjimo institutas čia rengia rekolekcijas bei seminarus suaugusiesiems. Jau prieš keletą metų tapo aišku, kad Kulautuvos rekolekcijų namams reikia kapitalinio remonto. Koronaviruso sukelta pandemija tam sudarė palankias sąlygas.

Pavasarį ir vasarą, prislopus normaliam gyvenimo ritmui, Kulautuvoje buvo imtasi darbų ir iš esmės pertvarkytos bendrojo naudojimo patalpos, suremontuoti kambariai, pakeistas vamzdynas ir atnaujintas išorės interjeras. Pagrindinę darbų dalį pavyko atlikti dar iki mokslo metų, tad, kol užklupo antroji pandemijos banga, gimnazijos bendruomenė galėjo pasinaudoti atnaujintomis patalpomis.

Dėkojame visiems prisidėjusiems, kad ši vieta dar labiau pasitarnautų moksleiviams bei visiems čia apsilankantiems!

Dalintis